Sportovní den 2.B

Blížící se konec školního roku jsme si společně užili během sportovního dne. Dopoledne plné pohybu, her a zábavy jsme strávili na dětském hřišti, kde si každý našel svou oblíbenou aktivitu. Společně prožité chvíle byly plné smíchu, radosti a dobré nálady. Sportovní den se vydařil a stal se krásnou tečkou za dalším školním rokem. Na tyto zážitky budeme ještě dlouho vzpomínat.

Erasmus+ Craft 4 Future - project meeting in Jihlava

Žáci sedmého ročníku v těchto dnech finišují první fázi projektu Erasmus+ Craft 4 Future, která jim v letošním školním roce umožnila prozkoumat tradici řezbářství v regionu a propojila je s žáky z partnerských škol ve Slovinsku, Polsku a na Kypru. Klíčovou aktivitou prvního roku projektu bylo uspořádání setkání žáků a učitelů zapojených škol v Jihlavě, kde žáci sdíleli první výstupy své práce na projetu, poznávali kulturu našeho regionu a rozvíjeli své komunikační schopnosti v angličtině při komunikaci se 13 zahraničními žáky, kteří byli ubytovaní v hostitelských rodinách.

Den s lesníkem 3.B

Ve čtvrtek 18.6. jsme si užili krásný Den s lesníkem v lesoparku Heulos. Na jednotlivých stanovištích se děti seznámily s listnatými i jehličnatými stromy, dozvěděly se zajímavosti o lese a jeho obyvatelích a zblízka si prohlédly sovičky, které přivezli pracovníci ze záchranné stanice v Pavlově. Velkým zážitkem byla ukázka práce dřevorubce i koně při přibližování dřeva v lese. Děti si také připomněly, jak správně třídit odpad, a vyzkoušely si výrobu vlastního dřevěného přívěšku. Společně jsme navíc sestavili ptačí budku, kterou jsme po návratu pověsili ve školní zahradě.

Poslední společné chvíle s deváťáky – výlet na letiště v Henčově

V pondělí 22. června prožily děti z 1. A a 9. A svůj poslední společný den plný zážitků, radosti i dojetí. Společně se vydaly na výlet na letiště v Henčově, kde na ně čekal zajímavý program. Během návštěvy si děti prohlédly hangár a dozvěděly se mnoho zajímavostí o letadlech i jejich provozu. Velkým zážitkem bylo, že si mohly na chvíli vyzkoušet, jaké to je být pilotem letadla, usednout do kokpitu a alespoň na okamžik se přenést do světa létání. Celý den se nesl v přátelské atmosféře a připomněl, jak silné pouto se mezi prvňáčky a deváťáky během společných aktivit vytvořilo.

Třeťáci prožili naučný Den s lesníkem

Žáci třetích tříd naší školy vyměnili školní lavice za lesní učebnu. Společnost Lesy ČR pro ně zorganizovala zážitkový program „Den s lesníkem“, který byl plný poznání, praktických ukázek a tvoření. Děti během dopoledne navštívily několik naučných stanovišť, kde se seznámily s prací v lese i s ochranou přírody. Program byl pestrý, a na každém stanovišti nás čekalo jiné téma: těžba dřeva a práce v lese s koněm, ochrana lesa a třídění odpadu, myslivost, péče o zvířata v Záchranné stanici Pavlov.  Nakonec si děti své poznatky zhodnotily u závěrečného stánku, za které získaly drobnou odměnu.

Únikovka - 5.A matouskova Po, 06/22/2026 - 12:59

Ve čtvrtek 18.6. vyrazila 5.A v hodině matematiky ven na únikovku, aby na 2 měsíce unikla ze spárů matematiky a mohla se nechat unášet a kolébat na prázdninové vlně. Sice se ani jednomu týmu nepodařilo prolomit kód, zřejmě i vlivem velmi horkého počasí a dotěrného sluníčka, ale myslím, že i tak si únikovku všichni užili. Můžeme mít tedy dobrý pocit z toho, že jsme si ještě před prázdninami leccos zopakovali a to dokonce nejen z matematiky, ale také z přírodovědy, češtiny a základů čtenářské gramotnosti. 

Mgr.Jana Nekvindová

Výlet 7. B matouskova Po, 06/22/2026 - 12:47

Pojďte s námi zpětně prožít výlet 7. B do kempu Bezdrev. Jeli jsme vlakem přibližně 2 hodiny, a pak jsme přestoupili na jinou linku a tou jsme jeli okolo 10 minut, ale i tak jsme museli jít 3 km do tábora Bezdrev. Dorazili jsme do kempu a rozlosovali jsme si chatky. Ubytovali jsme se v krásných a velmi prostorných chatkách. V chatkách jsme strávili hodinu, a poté vyrazili do zoologické zahrady. Zoo byla nádherná, nejhezčí část byla Český les, kde nám nad hlavami létal holub, datel i veverky v uzavřeném prostoru. Občerstvili jsme se v restauraci u výběhu plameňáků.

Školní jídelna

Odhlašování obědů na  pátek 26. 6. 2026 bude možné pouze do čtvrtka 25. 6. 2026  do 8.00 hod
(telefon pro odhlášení 565 598 170). Poté již nebude možné obědy odhlásit!

Výdej oběda v pátek 26. 6. bude od 10:00 – 12:00 hod
Výdej do jídlonosičů (vlastních nádob) pouze v čase od 11.15 do 11.45 hod
Výdej oběda do zapůjčeného jídlonosiče není možný.

Upozornění :  v pátek 26.6. nebude možné z provozních důvodů vyřizovat stravné
(přihlášení nových žáků,zakoupení čipu atd.)
 

- - - - - - - - 

Výlet organizačního týmu do Fryšavy

Jako odměnu za celoroční práci v organizačním týmu jsme se v polovině června vydali na společný výlet do Fryšavy pod Žákovou horou. Ve dnech 16.–18. června jsme si užili nejen krásnou přírodu Žďárských vrchů, ale také spoustu společných zážitků. Naše cesta začala na autobusovém nádraží v Jihlavě, odkud jsme přes Žďár nad Sázavou pokračovali až do Fryšavy, kde jsme byli ubytováni v penzionu Stanice Lyžařů. Po příjezdu jsme si vybalili a vydali se na první procházku k Medlovskému rybníku a k vypuštěnému jezeru Sykovec.

Výlet 6.B - Trnávka

Na výletě bylo super. Měli jsme hezké pokoje a byla tam spousta zábavy. Mají tam hezké lanové hřiště. Trochu mne mrzelo počasí. Navštívili jsme i Želiv, kde jsou památky na jednom místě, ale vše se zrovna renovuje a navíc pršelo. Večer jsme měli ohýnek, na kterém jsme opékali marshmelouny. V Trnávce byla dobrá jídla, hlavně snídaně. Chtěli bychom mít ten výlet delší. Jinak super. 
Žáci 6.B