Wi-Fi

Wi-Fi síť ZŠ Otokara Březiny umožňuje bezdrátové připojení na internet ve všech prostorách školy.Wi-Fi logo
Její používání podléhá stejným pravidlům bezpečnosti a slušného chování, jako používání školních počítačů.

Wi-Fi síť pro školní zařízení se jmenuje ZSOB_ucitel a je určena pouze pro školní přístroje vyžadující trvalé připojení ve školní síti nezávisle na umístění.

Pro žáky i vyučující je určena Wi-Fi síť ZSOB_zak_číslo_vysílače.

Žák, který požaduje přihlášení do školní sítě, kontaktuje správce sítě
(Mrg. Robert Srbecký, kabinet přírodopisu, serverovna v přízemí pavilonu B).

Pro přihlášení je nutné:

• uživatelské jméno: je stejné jako jméno pro přihlášení do školní počítačové sítě
  • uživatelské heslo: je stejné jako heslo pro přihlášení do školní počítačové sítě
  • MAC adresa zařízení, které bude žák používat ve školní síti (se zjištěním MAC adresy žákovi správce sítě pomůže).

Správce sítě aktivuje žákovi na základě výše uvedených údajů přístup do Wi-Fi sítě.

Postup, jak se žák po aktivaci účtu bude přihlašovat do školní Wi-Fi sítě:

1. žák si vždy vybere vysílač s nejsilnějším signálem v jeho okolí, např. ZSOB_zak_4
  2. klikne na daný vysílač a tím se přihlásí do sítě
  3. spuštěním internetového prohlížeče se mu vždy nejprve zobrazí internetová stránka, na které je přihlašovací formulář:Wi-Fi formulář
  4. do tohoto formuláře žák napíše své uživatelské jméno a heslo

Pokud se žák přemístí mimo dosah předchozího vysílače, zopakuje výše uvedený postup s jiným vysílačem, např. ZSOB_zak_9.

Pokud si žák pořídí jiný přístroj, kterým se bude chtít přihlásit do školní Wi-Fi sítě, musí správci sítě nahlásit změnu MAC adresy zařízení, jinak mu připojení nebude fungovat.

Mgr. R. Srbecký, správce sítě ZŠOB