Waterproject

Studijní výměnný pobyt - Holandsko - Waterproject

(Výměnné pobyty žáků, výuka přes internet, studijní projektový týden v Nizozemí )

Aktualizováno 7. 10. 2016, 18:25 hod.
Ve 13:10 vyjel autobus na cestu do Jihlavy, nyní (18:25) je v Německu na dálnici, kolem 22:30 by měl dojet do ČR, přibližný příjezd ke škole je v sobotu před 2. hodinou ráno.

-----------------------------------

Aktualizováno 6. 10. 2016, 22:05 hod.

Náš výlet se pomalu blíží ke konci. Dnes je to pátý den, co jsme mimo domov. Dnešní dopoledne jsme strávili s našimi holandskými spolužáky ve školní laboratoři. Poté jsme se autobusem vydali k Amsterdamskému lesu. Pomocí šlapadel jsme se dostali na hladinu, kde jsme nabrali vzorky. Ty jsme později testovali. Vracíme se zpět autobusem ke škole, kde nasedneme na kola a užijeme si poslední noc v hostitelských rodinách.

Do Jihlavy plánujeme dorazit už noci z pátku na sobotu (cca v 1 hodinu po půlnoci) - během pátku upřesníme.

-----------------------------------

Aktualizováno 6. 10. 2016, 0:45 hod.

Zdravíme z Holandska, je tu krásně.
Jezdíme na kolech, ale jsou tu samé rovinky. Doufáme, že si bez nás užíváte, jelikož si teď Holanďané užívají s námi...
Po náročné cestě jsme se konečně ubytovali a pomalu se začali seznamovat s holandskými rodinami.
První den jsme v doprovodu holandských rodin navštívili hlavní město Nizozemí, Amsterdam. Každý si svůj volný den užil jinak, takže se o své zážitky můžeme podělit i s ostatními.

Druhý den jsme podnikli cestu do skanzenu Zaansche Schans. Zde jsme strávili celé dopoledne. Poté jsme se přesunuli k moři. Někteří z nás sbírali mušle, ostatní se fotili. Večer jsme opět strávili s holandskými rodinami.

Třetí den jsme ve škole spolupracovali v česko-holandských týmech. Zkoumali jsme vzorky vody, které každý z nás nasbíral v okolí, a hledali v nich život. Vyzkoušeli jsme si práci s mikroskopem a seznámili se s koloběhem života v holandských vodních kanálech.

Čtvrtý den nás čekala prohlídka partnerského města Jihlavy, Purmerendu. Navštívili jsme místní radnici a vyfotili se u "jihlavského domu". Odpoledne jsme se na moment zastavili ve výrobně typických holandských sýrů a navštívili rybářské městečko Volendam.

Čekají nás ještě celé dva projektové dny - těšíme se na další zážitky!

---------------------------

Aktualizováno 1. 10. 2016, 20:45 hod.
Všichni v pořádku dorazili do Holandska, nyní už jsou žáci rozděleni v rodinách a zabydlují se.

Odjezd
v sobotu 1. 10. 2016 v 6:00 hod., sraz v 5:45 hod.
zajištění dopravy FTL Prostějov

Návrat
v sobotu 8. 10. 2016 okolo 9:00 hod.

Náplň výměnného pobytu v Holandsku:
• kontakt s partnerskou školou (Pieter Nieuwland College) v Amsterdamu, získávání jazykových zkušeností v anglickém jazyce, navázání kontaktů s holandskými rodinami a poznávání života v jiné zemi
• návštěva partnerského města Purmerend
• přírodovědný projekt – zkoumání vody a půdy v Holandsku a v České republice, studium přírodních věd
• seznámení se s rozdíly přírody okolí Amsterdamu a České republiky (Vysočina, Moravský kras)
• e-learning (komunikace pomocí internetu)
• součástí projektu je zájmový kroužek

Bližší informace: Vladimír Nekvinda, tel. 567 573 854, nekvinda.vladimir@zsobreziny.cz

Vše podstatné naleznete v přiloženém souboru.

Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject Waterproject