Co nabízíme

Co nabízíme ...

Našim žákům a rodičům nabízíme řadu elektronických služeb, které zkvalitňují výuku a komunikaci se školou.

Tato komunikace probíhá v šifrované podobě, tj. ke komunikaci je nutné schválit bezpečnostní certifikát.

1. každý žák má své vlastní uživatelské jméno a heslo pro přístup do školní sítě (osobní přihlášení k počítači ve škole)

• uživatelské jméno ve tvaru: prijmeni
  • uživatelské heslo si žák může změnit podle libosti (musí dodržet bezpečnostní pravidla)
  • pokud heslo neví-zapomene, správce sítě mu obratem vytvoří nové

2. každý žák 2. stupně obdrží jméno a heslo do systému Bakaláři

• žák si může přes internet kontrolovat zapsané známky, změny v rozvrhu, suplování, nejbližší akce atd.
  • Bakaláři jsou školským evidenčním systémem (klasifikace, absence, třídní kniha atd.)
  • v případě potřeby Vám přístupové údaje sdělí zástupce ředitele V. Nekvinda nebo správce sítě R. Srbecký

3. rodiče žáků obdrží vlastní jméno a heslo do systému Bakaláři

• kromě práv, které má žák (viz. výše) mohou rodiče např. měnit kontaktní údaje (mobil, e-mail)

Systém Bakaláři umožňuje prohlížet i bez přihlášení všem návštěvníkům webu:

• Každý den aktualizované suplování
  • Aktuální Každý den aktualizovaný plán týdne

4. každý žák má jméno a heslo do aplikace Školní jídelny

• přihlašování obědů
  • přístupové údaje sdělí pracovnice ve školní jídelně

5. E-learningový vzdělávací systém Moodle, přímý odkaz na Moodle

• jméno je stejné, jako v případě 1 (tedy: prijmeni)
  • heslo je na žákovi, jaké si nastaví (my jim doporučujeme, aby si nastavili stejné heslo jako v 1, aspoň se jim to neplete)
  • Moodle umožňuje v případě zapomenutého hesla si jej poslat na e-mail (nebo umožní podmíněný přístup s následnou změnou hesla).
  • v tom případě je nutné mít funčkní e-mail, který u žáka je v Moodle od zadán.
  • odkaz je na spodní části stránky Moodle a zní: Zapomněli jste své uživatelské jméno či heslo?

6. Wi-Fi síť přístupná pro učitele a žáky, případně v rámci školení i pro lektory a účastníky školení.

• uživatelské jméno je stejné, jako v případě 1 (tedy: prijmeni, eventuálně prijmenicislo)
  • heslo obdrží žák stejné, jako má k počítačové síti
  • pro přístup je nutná MAC adresa žákova zařízení (mobil, tablet atd.)
  • žákovi je dovoleno z kapacitních připojit pouze jedno zařízení

R. Srbecký, správce sítě ZŠOB