Bezpečnostní certifikát

Nabízíme Vám ke stažení a následnému importu bezpečnostní certifikát naší školy.

Návod v příloze této stránky Vám umožní jednoduše naimportovat kořenový certifikát naší školy do Vašeho počítače a nastavit ho jako důvěryhodný. Tím budete moci plnohodnotně využívat naše zabezpečené připojení do školního systému Internetové klasifikace.
Navíc se samozřejmě již přestanou objevovat varovná hlášení během připojování do zabezpečené Internetové klasifikace naší školy.

Chrome - varovné hlášení

Digitální certifikát je digitálně podepsaný veřejný šifrovací klíč, který vydává certifikační autorita (služba našeho serveru). Uchovává se ve speciálním formátu, který (kromě jiného) obsahuje informace o majiteli veřejného klíče a vydavateli certifikátu (tvůrci digitálního podpisu, tj. certifikační autoritě). Certifikáty jsou používány pro identifikaci protistrany při vytváření zabezpečeného spojení (HTTPS, VPN atp.).

Aby mohla být komunikace s našimi servery bezpečná a nesledovatelná, musí být přístup do školní sítě šifrován - poznáte to tak, že v adresovém řádku bude místo http://www. .... napsáno https://www. ....

Díky šifrování se tak žádný jiný člověk kromě Vás nedozví známky, obsah stránek atd., které se týkají Vašeho dítěte.
Toto šifrování je zajištěno certifikátem. Protože máme potřebné technické znalosti a technické možnosti a abychom ušetřili finanční prostředky (podobně jako řada jiných organizací), vytvořili jsme si sami náš bezpečnostní certifikát.
Certifikát tedy pomáhá zajišťovat šifrování komunikace a potřebujete ho např. pro přihlášení do internetové klasifikace, ale i pro stažení některých souborů z našeho datového úložiště.

Pokud jste připojeni ze školního počítače v naší škole a použijete program Internet Explorer nebo Google Chrome, varovná hláška se nikdy nezobrazí (školní počítače mají tento certifikát automaticky uznán jako důvěryhodný).

Naše certifikáty používají rodiče a žáci již od roku 2007 a nikdy nedošlo k žádnému bezpečnostnímu problému.

Přeji bezpečné používání našich internetových služeb.
R. Srbecký, správce sítě